Запроваджуємо сімейні традиції

 
Запроваджуємо сімейні традиції
Які події з дитинства ви зазвичай пригадуєте? Галасливі свята з веселими іграми, бабусині млинці щонеділі, мамину казку перед сном — усе це було сімейною традицією, а тому залишилося яскравим спогадом у душі.
Які бувають сімейні традиції? За критерієм часу — щорічні, періодичні та щоденні традиції.

Щорічні. Це, зокрема, різні національні та релігійні свята — Новий рік, Різдво, Великдень, День матері, День вишиванки тощо.До щорічних традицій належать також пам’ятні для кожної конкретної сім’ї дати — дні народження, річниці весілля, зміни у житті. Наприклад, на день народження дитини батьки зранку надувають стільки кульок, скільки років виповнюється дитині.

Періодичні. Ці сімейні традиції відбуваються у конкретній сім’ї регулярно — щомісяця, щотижня чи щосезону. Це може бути, пікнік щосуботи, похід в боулінг кожного 1 вересня, поїздка до бабусі на літо тощо.

Щоденні. Це маленькі ритуали, які роблять кожен день дитини емоційно забарвленим — поцілунок від мами зранку, казка перед сном, вечірні чаювання з батьками тощо.

Сімейні традиції виконують такі функції:
- зміцнюють родинні взаємини. Ця функція, зокрема, актуальна для сучасного суспільства. Батьки зазвичай зайняті на роботі й приділяють мало часу дітям, які більшість часу проводять за девайсами. Внаслідок цього втрачається емоційний зв’язок між членами сім’ї;
- розвивають взаємопідтримку, взаєморозуміння, любов та турботу;
- створюють відчуття приналежності до групи. Завдяки цій функції дитина розуміє, що вона не сама, відчуває свою приналежність до сім’ї;
- формують позитивний образ майбутнього. Коли традиції повторюють, дитина вірить у те, що так буде завжди. Життя здається їй передбачуваним і спокійним, вона впевнена у завтрашньому дні;
- упорядковують життя, розбивають його на періоди.

Отже, традиції дають дитині змогу відчувати приналежність до своєї родини, зміцнювати емоційний зв’язок з батьками. Для дітей важливі повторення, оскільки вони свідчать про стабільність, зумовлюють відчуття спокою та безпеки.
До найпростіших традицій, які батьки можуть ввести в життя сім’ї, належать:
- читання книжки перед сном;
- вечірнє спілкування за вечерею або перед сном, під час якого член сім’ї може розповісти, як пройшов його день.
- сімейний перегляд фільму та його обговорення;
- сімейний обід або страва, яку батьки готують разом із дитиною;
- спільна діяльність щонеділі, тобто так званий День сім’ї — похід у кіно чи парк, плавання у басейні, - катання на ковзанах, рибалка або рукоділля тощо.
Перш ніж вводити ту чи ту традицію, батьки мають переконатися, що вона приємна і приносить задоволення всім членам родини. Традиція має бути ефектною та ефективною, тобто дивувати, радувати та легко запам’ятовуватися. Виконувати традицію слід регулярно, а не вряди-годи, адже тоді це вже не буде традицією.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ВПЛИВ СТРЕСУ НА ОРГАНІЗМ ДИТИНИ. ЧИМ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ БАТЬКИ